BPO

28.05.2024

Skuteczne strategie wzrostu – jak wspierać rozwój korzystając z usług BPO?

Od wejścia Polski do UE w 2004 r. polska gospodarka się podwoiła. Średnioroczny realny wzrost PKB o 4% stawia Polskę na pozycji lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie, okazuje się że po latach imponującego wzrostu średnia produktywność polskich firm jest na poziomie ok. 50% firm unijnych a w porównaniu do liderów (krajów takich jak np. Szwecja czy Niemcy) na poziomie ok. 33%.

Jakie więc działania muszą podjąć polskie firmy, aby nadal szybko rosnąc i w kolejnej perspektywie ponownie podwoić wielkość polskiej gospodarki?

Kluczowe znaczenie dla dalszej poprawy konkurencyjności polskich firm ma poprawa innowacyjności oraz efektywności organizacyjnej i procesowej.

Podążając za liderami globalnymi jedną ze strategii jest outsourcing. Usługi BPO przynoszą liczne korzyści, takie jak: obniżenie kosztów, uwolnienie czasu menedżerów aby zrealizować ambitną Strategię Wzrostu, usprawnienie procesów i poprawę efektywności oraz jakości.

Doświadczenie liderów rynkowych z rynku amerykańskiego i zachodnioeuropejskiego (takich jak np. Starbucks czy Allianz) okazały się niezmiernie pożyteczne w budowaniu wygrywających strategii firm w Polsce. Jak wynika z danych Inventity Foundation, która doradza polskim firmom w tym zakresie, korzystając ze sprawdzonych narzędzi budowania strategii (Growing Pains) - z tymi narzędziami zetknęło się już ponad 900 polskich firm.

Występuje wysoka komplementarność usług outsourcingu procesów biznesów oferowanych przez Meritoros BPO z usługami doradczymi z użyciem metodyki Growing Pains. Aby rozwijać firmę na rynku należy - oprócz zapewnienia konkurencyjnych produktów i usług w umiejętny sposób skalować jej organizację i procesy i zapewnić efektywność. Właściwie zaprojektowana strategia i w oparciu o nią właściwie wdrożony outsourcing procesów mają istotne przełożenie na zysk operacyjny (EBIT) firm. W każdej firmie można to zaprojektować w 3 krokach:

 • Jakie są kierunki rozwoju i ścieżka wzrostu firmy? – Przygotowanie Mapy Strategii z użyciem metodyki Growing Pains
 • Jak poprawić efektywność i marżę operacyjną firmy? – Audyt procesów i projektowanie efektywnej organizacji i systemów
 • Jak zmniejszyć koszty back-office i zapewnić wysoką jakość procesów wspierających działalność operacyjną wraz ze wzrostem firmy? – Outsourcing procesów back-officowych do Meritoros BPO

Zrealizowane przez nas projekty pokazują, że wymiernym rezultatem takie transformacji biznesowej jest osiągnięcie minimum 20% oszczędności kosztów dla naszych Klientów - szybko rozwijających się firm oraz odciążenie menedżerów i koncentracja na kluczowych procesach strategicznych związanych z rozwojem firmy.

Skontaktuj się z naszym specjalistą

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Meritoros SA z siedzibą w Krakowie, ul. Krowoderska 63B/4, . Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Przysługują Pani/Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

  Wiadomość wysłana pomyślnie

  Zadzwoń do nas!
  +48 12 423 32 99
  ← Wróć do wszystkich artykułów