2.11.2021

Infolinia dla przedsiębiorców dot. Polskiego Ładu

W czwartek (28.10.2021 r.) Senat wprowadził kilkadziesiąt poprawek do ustawy tzw. Polski Ład. Kolejnego dnia (29.10.2021 r.) Sejm ostatecznie postanowił uchwalić wszystkie wcześniej projektowane przepisy podatkowe i obecnie ustawa czeka na podpis Prezydenta. Polski Ład ma wejść w życie 1 stycznia 2022 i wprowadzić wiele zmian podatkowych, w tym między innymi: podniesienie kwoty wolnej od podatku, podniesienie progu podatkowego oraz brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku.

W związku z bardzo szybkim tempem wprowadzenia w życie ustawy, a co za tym idzie wielu zmian podatkowych, Ministerstwo zdecydowało się na utworzenie specjalnej infolinii dla przedsiębiorców dot. Polskiego Ładu. Wsparcie ma być oferowane w formie rozmowy telefonicznej z konsultantem, rozmowy na livechat oraz całodobowego dostępu do kontaktu z wirtualnym asystentem.

Zgodnie z informacją wskazaną przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii „W najbliższych tygodniach powstanie infolinia, której celem będzie informowanie o rozwiązaniach zawartych w ustawach wchodzących w skład rządowego programu Polski Ład”

Zapisz się do newslettera, otrzymuj miesięczne podsumowania zmian podatkowych oraz aktualne oferty pracy!

Interesują Cię zmiany podatkowe? A może szukasz pracy w zakresie księgowości lub kadr i płac? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj podsumowania zmian podatkowych oraz aktualne oferty pracy!

Meritoros
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Meritoros SA z siedzibą w Krakowie, ul. Krowoderska 63B/4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu wysyłki newslettera. Przysługują Pani/Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie Newslettera.
← Wróć do wszystkich artykułów