25.09.2020

X Otwarta Konferencja SPIN

X Otwarta Konferencja SPIN

W dniach 22 – 25 września 2020 roku odbyła się X Otwarta Konferencja Service Process Improvement Network (SPIN) pod hasłem „„Beyond RPA” czyli automatyzacja nie tylko z wykorzystaniem narzędzi RPA”. Konferencja została podzielona na trzy części. Część pierwsza przypadająca na 22 i 23 września to wystąpienia prelegentów w formie webinarów, część druga to całodzienne szkolenia prowadzone przez doświadczonych praktyków (24 września), natomiast ostatnia część odbyła się 25 września i była w formie panelów dyskusyjnych w kameralnym gronie (tzw. Masterclasses). Ze względu na panującą w kraju sytuację, zdecydowano, że Konferencja odbędzie się w formie online.

Na konferencji mieli okazję wystąpić przedstawiciele wielu prestiżowych firm, w tym także Pan Maciej Paraszczak prezes zarządu Meritoros. Pan Maciej mówił na temat „Dużej robotyzacji w małej firmie” i wystąpił w drugim dniu konferencji tj. 23 września. Firma Meritoros sp. z o.o. jest postrzegana jako firma mała, w ujęciu globalnym, natomiast w branży księgowej znajduje się w 2% największych biur rachunkowych w Polsce pod względem ilości zatrudnionych księgowych wg badania Wolters-Kulwer i osiągnęła roczny obrót w wysokości 6 milionów złotych. Wystąpienie dotyczyło robotyzacji procesów związanych z kwestiami zarządczymi oraz księgowymi. Branża księgowości znajduje się w czołówce firm podatnych na zautomatyzowanie, dotyczy to głównie centrów księgowych, natomiast rozwiązania automatyzacji zostają także wdrażane w biurach rachunkowych. Meritoros Sp. z o.o. rozpoczął wdrażanie robotyzacji już dwa lata temu, z czego pierwszy rok polegał na szkoleniu i wdrażaniu pracowników w procesy robotyzacji oraz na testach robotów. Obecnie dwóch pracowników w firmie zajmie się robotyzacją procesów. Meritoros sp. z o.o. korzysta z rozwiązań firmy UiPath i wdrożyła już 9 robotów.

Pan Maciej miał okazję zmierzyć się także z pytaniami od słuchaczy. Padły między innymi pytania o wprowadzenie innych procesów zautomatyzowania jak na przykład OCR, czy roboty czasami się mylą oraz czy praca księgowego z czasem zostanie całkiem zastąpiona robotem. 

Wystapienie można obejrzeć na YouTube klikając tutaj.

https://youtu.be/XnaHZt-r3Ws

Zapisz się do newslettera, otrzymuj miesięczne podsumowania zmian podatkowych oraz aktualne oferty pracy!

Interesują Cię zmiany podatkowe? A może szukasz pracy w zakresie księgowości lub kadr i płac? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj podsumowania zmian podatkowych oraz aktualne oferty pracy!

Meritoros
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Meritoros SA z siedzibą w Krakowie, ul. Krowoderska 63B/4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu wysyłki newslettera. Przysługują Pani/Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie Newslettera.
← Wróć do wszystkich artykułów