25.09.2020

X Otwarta Konferencja SPIN

X Otwarta Konferencja SPIN

W dniach 22 – 25 września 2020 roku odbyła się X Otwarta Konferencja Service Process Improvement Network (SPIN) pod hasłem „„Beyond RPA” czyli automatyzacja nie tylko z wykorzystaniem narzędzi RPA”. Konferencja została podzielona na trzy części. Część pierwsza przypadająca na 22 i 23 września to wystąpienia prelegentów w formie webinarów, część druga to całodzienne szkolenia prowadzone przez doświadczonych praktyków (24 września), natomiast ostatnia część odbyła się 25 września i była w formie panelów dyskusyjnych w kameralnym gronie (tzw. Masterclasses). Ze względu na panującą w kraju sytuację, zdecydowano, że Konferencja odbędzie się w formie online.

Na konferencji mieli okazję wystąpić przedstawiciele wielu prestiżowych firm, w tym także Pan Maciej Paraszczak prezes zarządu Meritoros. Pan Maciej mówił na temat „Dużej robotyzacji w małej firmie” i wystąpił w drugim dniu konferencji tj. 23 września. Firma Meritoros sp. z o.o. jest postrzegana jako firma mała, w ujęciu globalnym, natomiast w branży księgowej znajduje się w 2% największych biur rachunkowych w Polsce pod względem ilości zatrudnionych księgowych wg badania Wolters-Kulwer i osiągnęła roczny obrót w wysokości 6 milionów złotych. Wystąpienie dotyczyło robotyzacji procesów związanych z kwestiami zarządczymi oraz księgowymi. Branża księgowości znajduje się w czołówce firm podatnych na zautomatyzowanie, dotyczy to głównie centrów księgowych, natomiast rozwiązania automatyzacji zostają także wdrażane w biurach rachunkowych. Meritoros Sp. z o.o. rozpoczął wdrażanie robotyzacji już dwa lata temu, z czego pierwszy rok polegał na szkoleniu i wdrażaniu pracowników w procesy robotyzacji oraz na testach robotów. Obecnie dwóch pracowników w firmie zajmie się robotyzacją procesów. Meritoros sp. z o.o. korzysta z rozwiązań firmy UiPath i wdrożyła już 9 robotów.

Pan Maciej miał okazję zmierzyć się także z pytaniami od słuchaczy. Padły między innymi pytania o wprowadzenie innych procesów zautomatyzowania jak na przykład OCR, czy roboty czasami się mylą oraz czy praca księgowego z czasem zostanie całkiem zastąpiona robotem. 

Wystapienie można obejrzeć na YouTube klikając tutaj.

https://youtu.be/XnaHZt-r3Ws

Zapisz się do newslettera, otrzymuj miesięczne podsumowania zmian podatkowych oraz aktualne oferty pracy!

Interesują Cię zmiany podatkowe? A może szukasz pracy w zakresie księgowości lub kadr i płac? Zapisz się do naszego newslettera, podsumowania zmian podatkowych oraz aktualne oferty pracy!

Meritoros
← Wróć do wszystkich artykułów